piątek, 30 kwietnia 2021

[94] "Gangsterska gra" - Dominika Smoleń

Autor: Dominika Smoleń
Wydawnictwo: Was Pos
Rok wydania: 2021
Liczba stron: 300
Ocena: 9/10
Opis z okładki: "Maksymilian ma niebawem objąć funkcję bossa w swojej familii, która od lat zajmuje się nielegalnymi interesami. Biznes idzie świetnie, jego rodzinie prawie nic nie zagraża. W dodatku niebawem ma poślubić przepiękną Jasmine, a małżeństwo zapewni mu jeszcze większą władzę. Pewnego dnia na jego drodze staje Erika - słynąca z ciętego języka pisarka erotyków i barmanka w klubie należącym do Maksa. Swoimi niewybrednymi ripostami przyciąga uwagę szefa, który czuje się zaintrygowany kobietą z pazurem, tak inną od jego narzeczonej. Mężczyzna obiecuje sobie, że przed ślubem przynajmniej raz prześpi się z Eriką, żeby wypędzić ją ze swoich myśli. Problem w tym, że nie wszystko idzie zgodnie z jego planem..."

Za oknem nareszcie można poczuć powiew wiosny. Chociaż niestety majówka nie zapowiada się z piękną pogodą. Ale jak zawsze czytelnik znajdzie czas na czytanie niezależnie od pogody. Tym razem w moje ręce wpadła powieść "Gangsterska gra" autorstwa Dominiki Smoleń. Książkę wybrałam ze względu na przyciągającą uwagę okładkę wzrok i ciekawy, zachęcający opis. Jednak czy treść również okaże się warta uwagi? Tego dowiecie się sięgając po tę lekturę.

Maksymilian to główny bohater powieści "Gangsterska gra". Niebawem ma przejąć funkcję bossa mafii. Jego familia od lat zajmuje się nielegalnymi interesami. Wszystko jest w porządku, a jego rodzina może czuć się bezpiecznie. Maks, aby zyskać jeszcze większą władzę ma poślubić piękną Jasminę córkę bossa amerykańskiej mafii. Niespodziewanie na na jego drodze staje Erica - piękna brunetka, kelnerka z jego klubu. Maks od razu zwrócił na nią uwagę. Erica go zaintrygowała od razu swoimi ciętymi ripostami. Maks przyrzeka sobie, że choć raz prześpi się z dziewczyną, a następnie o niej zapomni jednak nie wszystko idzie zgodnie z planem...

"Gangsterska gra" to moje trzecie spotkanie z twórczością autorki Dominiki Smoleń. Za pierwszym razem to spotkanie było bardzo udane, za drugim również i tym razem również się nie zawiodłam. Dominika Smoleń wprowadza czytelnika w mroczny świat pełen przemocy, nienawiści i ludzi pałających chęcią zemsty. Książka znacznie różni się od poprzedniej, jaką miałam okazję przeczytać. Jednak zostałam bardzo mile i pozytywnie zaskoczona

Maks to jak już wspomniałam główny bohater powieści. Można rzec, że jest on ucieleśnieniem marzeń większości kobiet. Niesamowicie przystojny, władczy, bezpośredni i niebezpieczny. Jednocześnie opiekuńczy i dbający o swoją kobietę. No powiedzcie mi, która z nas nie chciałaby przeżyć kilku chwil z takim facetem...

Erica to również główna bohaterka powieści. Dziewczyna, która jest nie tylko kelnerką i barmanką w barze Maksa, ale i autorką powieści erotycznych. Słynie też z ciętego języka. Dlatego połączenie jej i Maksa to istna mieszanka wybuchowa.

"Gangsterska gra" to powieść, która wywarła na mnie bardzo pozytywne wrażenia. Chociaż muszę przyznać, że nie przepadam za powieściami tego typu. Jednak Dominika Smoleń napisała tę książkę w taki sposób, że ciężko mi się było od niej oderwać. Autorka skutecznie i stopniowo buduje napięcie przez co lekturę czyta się bardzo szybko, nawet nie zauważymy kiedy przeczytamy ostatnią stronę. Język powieści jest prosty i zrozumiały. Stylistycznie powieść jest na dobrym poziomie. Fabuła powieści jest ciekawie prowadzona i stopniowo rozwijająca się, dzięki czumu przy "Gangsterskiej grze" nie ma czasu na nudę. Kreacja bohaterów jest na dobrym poziomie. Każdy z nich jest indywidualistą i ma swój wyjątkowy, niepowtarzalny charakter. Zaletą powieści jest również to, że wydarzenia opisane są z perspektywy zarówno Maksa jak i Ericki przez co dogłębniej możemy się przyjrzeć każdemu z nich z osobna, oraz możemy dokładnie poznać ich myśli. Bardzo za to cenię autorkę, ponieważ opowieść z dwóch perspektyw rzuca zupełnie inny cień na naszych bohaterów i wydarzenia przedstawione. 

Reasumując "Gangsterska gra" autorstwa Dominiki Smoleń to książka warta uwagi i godna polecenia. Powieść ta należy do gatunku obyczajowo-erotycznego i polecam ją czytelnikom właśnie takich gatunków. Ale jeżeli macie ochotę tę lekturę przeczytać to bardzo was zachęcam.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz