piątek, 13 października 2017

[49] "Twoim śladem" - A. Meredith Walters

Autor: A. Meredith Walters
Tłumaczenie: Dorota Konowrocka-Sawa
Wydawnictwo: GW Foksal/YA!
Rok wydania: 2016
Liczba stron: 386
Ocena: 8/10
Opis z okładki: "Aubrey, studentka psychologii, jest koordynatorką w grupie uzależnień. Mieszka z koleżanką w wynajętym mieszkaniu. Pewnego razu koleżanka trafia do "latającego" klubu Kompulsja, oferującego narkotyki i alkohol. Prymuska Aubrey nigdy by się tam nie wybrała, ale trzeba było ratować przyjaciółkę. Miejsce wydało jej się odpychające i magnetycznie przyciągające zarazem… Poznaje tam tajemniczego Maxxa Demelo, który wzbudza jej zachwyt nieprzeciętną urodą i charyzmą. Aburey nic nie wie o drugim życiu Maxxa. Czy podąży jego śladem?"
"Twoim śladem" autorstwa A. Meredith Walters to powieść, która na długo pozostanie w mojej pamięci. To jedna z tych "młodzieżówek", która porusza trudne tematy oraz daje do myślenia. Mogę szczerze powiedzieć, że to "młodzieżówka" lecz nie tylko dla młodzieży. Książka, której zakończenie rozerwało moje serce na milion drobnych kawałeczków, a potoku łez nie było końca. Powieść, którą bez wahania mogę polecić każdemu czytelnikowi. 
Aubrey to ułożona, wręcz pedantyczna studentka psychologii, która współpracuje z grupą uzależnień jako koordynatorka. Działając w tej grupie stara się zachować pamięć po zmarłej piętnastoletniej siostrze, która przedawkowała narkotyki. Aubrey to bohaterka, którą od razu polubiłam. Jej osobowość i charakter bardzo przyciągają i nie da się jej nie lubić.
Maxx to przystojny, charyzmatyczny student, który niestety zmaga się z problemem narkotykowym. Przez sąd zostaje skazany na przymusowe odbycie 12 godzin w grupie uzależnień. Trafia on do grupy, w której koordynatorką jest Aubrey. Chłopak prowadzi podwójne życie. Czy da radę zerwać ze swoim drugim, nieciekawym, niebezpiecznym wcieleniem?

Między bohaterami zaczyna rodzić się uczucie. Lecz czy będzie ono miało szanse bytu? Aubrey potrzebuje Maxxa, Maxx potrzebuje Aubrey lecz czy bohaterom dane będzie żyć ze sobą? Czy bohaterowie zaryzukują i zrezygnują z marzeń? Czy ich związek nie okaże się toksycznym? 

"Twoim śladem" to powieść, której nie da się zapomnieć. Fabuła świetna, bohaterowie cudownie wykreowani, akcja ma swój stały rytm. W tej książce wszystko idealnie ze sobą współgra i się nawzajem dopełnia. Dzięki czemu cytanie tej książki jest czystą przyjemnością.
W powieści "Twoim śladem" autorka porusza bardzo poważny problem. Problem narkotykowy, który dotyka bardzo wiele osób. Niestety dzięki książce możemy zauważyć, że  kiedy ktoś z naszego otoczenia zaczyna zażywać narkotyków początkowo nie jesteśmy w stanie nawet zauważyć, że coś jest nie tak, a kiedy się zorientujemy jest już w bardzo wielu przypadkach niestety za późno gdyż osoba taka jest już mocno uzależniona, albo dowiemy się, że zmarła na skutek przedawkowania. Autorka powieści "Twoim śladem" A. Meredith Walters pracowała jako konsultantka terapeutyczna z uzależnioną młodzieżą także dzięki jej doświadczeniu książka bardzo dokładnie opisuje odczucia bohaterów, czy też między innymi pracę grupy uzależnień. Szczególnie dobrze jest opisane życie Maxxa, oraz jego zachowanie kiedy jest na głodzie narkotykowym. Uwierzcie mi, ale dla mnie to był szok, że osoba, która tak bardzo potrzebuje narkotyku, za jedną działkę jest w stanie zrobić wszystko, dosłownie wszystko.

Bardzo cieszę się, że było dane mi poznać losy Aubrey i Maxxa, ponieważ książka pokazuje w bardzo dobitny sposób jak narkotyki wpływają na zachowanie młodego człowieka, jak chęć sięgnięcia po narkotyk jest silniejsza niż wszystko inne. Pokazuje, że człowiek uzależniony dla narkotyku jest w stanie zrobić wszystko. Ale powieść ukazuje również jak bardzo osoba uzależniona potrzebuje drugiego człowieka, który nie będzie go osądzał, który go pokocha mimo wszystko, mimo jego wad, mimo jego uzależnienia. Człowieka, który pokaże mu, że prawdziwa, głęboka miłość jest w stanie wygrać walkę z najgroźniejszym, najniebezpieczniejszym wrogiem.

"Twoim śladem" to powieść, która pokazuje, że miłość jest w stanie wygrać każdą, nawet najtrudniejszą walkę. Pokazuje, że wsparcie i wiara w drugiego człowieka jest w stanie wyciągnąć z najgłębszych otchłani. Pokazuje również, że jeśli bardzo chce się coś zmienić nie ma przeszkód, których nie można pokonać.
"Miłość ogłupia.
Zaślepia.
Potrafi obezwładnić i uczynić nas zupełnie bezbronnymi.
Ale może też wszystko naprawić".Za możliwość przeczytania książki dziękuję portalowi sztukater.pl

2 komentarze:

 1. Mam w planach tę książkę, lecz także wiele innych... Mam nadzieję, że uda mi się do niej dokopać, gdyż Twoja recenzja brzmi bardzo zachęcająco :D. Zauważyłam, że mam bardzo podobny pseudonim ;) Tylko ja mam bardziej zangielszczony.
  Po za tym świetny blog oraz wystrój. Zaobserwowałam od razu :)
  Pozdrawiam,
  Bookomaniaczka
  Zapraszam też do mnie ;): https://mojaczytelnia11.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Pewnie zaraz zapomnę o tym tytule, tyle się ich pojawia na rynku. Chociaż brzmi ciekawie, na razie mam sobie ją odpuścić :)

  OdpowiedzUsuń