wtorek, 13 listopada 2018

Marsz Niepodległości 2018!Hej kochani!


Dzisiaj przychodzę do Was z zupełnie odmiennym postem. Otóż chciałabym napisać kilka słów od siebie w sprawie Marszu Niepodległości.
Na początku chce Wam powiedzieć jedno NIE WIERZCIE W MANIPULACYJNE PRZEKAZY MEDIÓW! Niektóre media same organizują prowokacje tylko po to, aby pokazać zakłamanie w telewizji. Dlatego nie wierzcie w to co widzicie w telewizji. A dlaczego? Otóż media skutecznie poszukują pojedynczych incydentów, które później montują i robią z tego cały przekaz dla społeczeństwa, aby pokazać ludziom, że Marsz Niepodległości to zbiorowisko nacjonalistów i faszystów, co jest kłamstwem!

W Marszu Niepodległości, który w tym roku przeszedł pod hasłem "BÓG, HONOR, OJCZYZNA" uczestniczyłam już po raz czwarty. Zaczęłam wyjazdy z chłopakiem, tym razem drugi rok byłam już z narzeczonym, a za rok pojedziemy do Warszawy jako mąż i żona! I wiecie co? Po raz kolejny miałam okazję doświadczyć tak pięknych przeżyć. Po raz kolejny Polacy pokazali, że są zjednoczeni. Ten jeden dzień 11 Listopada pokazuje, że wszystkie spory zostają zażegnane. Emocje jakie wzbudza we mnie patrzenie na tysiące ludzi z biało-czerwonymi flagami uniesionymi wysoko do góry są wręcz nie do opisania! Dlatego nie zależnie czy masz lat -naście, czy kilkadziesiąt zachęcam Cię do udziału w tym Marszu!

W tym roku z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości (1918-2018) przez ulice stolicy przeszły dwa marsze. Pierwszy to marsz prezydencki, natomiast drugi to Marsz Niepodległości organizowany przez Stowarzyszenie Marszu Niepodległości pod przewodnictwem Roberta Bąkiewicza. I mimo, że prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz Marszu zakazała to sąd przyznał rację narodowi! Odkąd zaczęłam jeździć na marsze nie wyobrażam sobie dnia 11 Listopada bez uczestnictwa w tym pięknym wydarzeniu!


Źródło: https://www.eska.pl/news/11-listopada-2018-marsz-niepodleglosci-trasa-i-godzina-aa-bT9K-1dMq-Z65y.html


W tym roku w Warszawie zgromadziła się rekordowa liczba uczestników Marszu. Ludzi było ok. 200-250 tyś. (I proszę Was nie wierzcie w to, że to zasługa prezydenta, premiera, czy tez innego polityka) Właśnie dlatego jestem dumna, że jestem Polką. Jestem dumna z tego, że coraz więcej osób przestaje wierzyć w manipulacyjne medialne przekazy i postanawia uczestniczyć w Marszu Niepodległości. Jestem dumna z tego, że tysiące osób są w stanie pokazać narodową jedność i zjednoczenie! Jestem dumna, że Marsz Niepodległości jest największym takim wydarzeniem w Europie! Jestem dumna, że Polacy pokazują całemu światu moc zjednoczenia! Szkoda tylko, że media światowe ukazują ten Marsz w tak niekorzystny sposób...

Źródło: https://www.salon24.pl/newsroom/910035,ponad-200-tysiecy-osob-na-marszu-niepodleglosci


Parę słów o ogólnym przemarszu. Otóż najpiękniejszym momentem według mnie było zaśpiewanie Hymnu Polski przez tysiące zgromadzonych na Rondzie Dmowskiego polaków. Po raz kolejny w tym momencie łza się w oku zakręciła. Niesamowity widok. Niesamowite przeżycie. Wokół biało-czerwone flagi powiewające na wietrze. Odpalone race dające niesamowite wrażenie. Widok zapierający dech w piersiach!
Marsz przebiegł spokojnie, bez większych zakłóceń i incydentów. W marszu uczestniczyli: młodzi, starzy, dzieci, niepełnosprawni. I nie dajcie się zwieść mediom, które starają się wmawiać społeczeństwu, że Marsz Niepodległości to marsz nacjonalistów i faszystów. Oprócz Polaków mieliśmy okazję iść między innymi w towarzystwie obywateli Białorusi, Węgier, czy Hiszpanii, którzy razem z Polakami świętowali 100-lecie odzyskania niepodległości! I oto kolejny dowód na zakłamany przekaz mediów! Zachęcam do zaglądnięcia pod ten link: Uczestnicy Marszu Niepodległości.Marsz Niepodległości to najpiękniejsze wydarzenie w jakim mam zaszczyt co roku uczestniczyć. Cały rok czekam z niecierpliwością na to wydarzenie. W następnym roku na Marsz pojadę jak już wspomniałam z mężem, a później będę zabierać tam moje dzieci, aby pokazać jaka Polska jest piękna i wielka! Jak Polacy potrafią uczcić pamięć poległych, którzy walczyli za to, abyśmy teraz mogli żyć w wolnym kraju!

Nie zapominajmy o narodowych bohaterach! I nawet jeśli mieszkasz za granicami naszego pięknego państwa to proszę Pamiętaj! Pamiętaj o tym skąd pochodzisz, gdzie masz swoje korzenie. Nie zapominaj, że to dzięki poległym w walce o wolność masz możliwość mieszkania w innym kraju. Motywacja i determinacja Polaków sprawiła, że nawet po 123 latach cierpień nie poddali się i wywalczyli dla Polski wymarzoną i upragnioną wolność!Jeżeli Ty czytelniku tego posta boisz się o własne bezpieczeństwo to zapewniam Cię, że nie ma czego się obawiać. Za rok spotkajmy się w Warszawie, aby uczcić wspólnie z tysiącami innych Polaków Święto Niepodległości!


Niech żyje Wielka Polska Niepodległa!

3 komentarze:

 1. Bardzo się cieszę, że trafiłam na Twój blog i wpis! Mądre i prawdziwe słowa na temat Marszu Niepodległości i patriotyzmu Polaków! To, że niektóre media zakłamują te sprawy, to już znany problem. Szkoda tylko, że jeszcze nie wszyscy Polacy o tym wiedzą. Twój wpis przyczynia się do rozpowszechnienia prawdziwego przekazu i jestem Ci za to wdzięczna.
  Mam wielką nadzieję, że dołączysz do małej akcji i opublikujesz na swoim blogu logo Roku Niepodległości. Szczegóły na moim blogu. Nazwy wszystkich blogów, które dołączą do akcji, chciałabym umieścić u mnie na blogu w panelu bocznym. Popierajmy się, chwalmy się patriotyzmem! Jeśli podejmiesz wyzwanie, daj znać!
  Pozdrawiam Cię serdecznie! Obserwuję Twój blog.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z chęcią dołączę do akcji. Dziękuję za miłe słowa i również pozdrawiam :)

   Usuń
 2. Zobaczcie co przygotowaliśmy na urodziny naszej ojczyzny: http://mojepodrozeliterackie.blogspot.com/2018/11/polsce-na-urodziny.html?m=0#comment-form

  OdpowiedzUsuń