sobota, 12 listopada 2016

"Jedna ojczyzna-dwa światy"

Dzisiaj postanowiłam się z Wami podzielić moimi przemyśleniami dotyczącymi Marszu Niepodległości.

Na Marszu byłam po raz drugi i naprawdę po raz drugi jestem pod ogromnym wrażeniem. Biało-czerwone flagi, opaski na rękach... Nie dajmy się zmanipulować i okłamywać mediom. Marsz Niepodległości, według, niektórych mediów to marsz nacjonalistów, faszystów... Dlaczego tak uważają? Nie wiem.. Ale mogę powiedzieć jedno. Uczestnikami Marszu jest nie tylko młodzież, ale także rodziny z dziećmi oraz starsze osoby.

Marsz Niepodległości jest uważany za jeden z największych marszy w Europie. Polacy co roku licznie zgromadzeni w Warszawie pokazują szacunek dla Bohaterów Ojczyzny. Może niektórzy myślą, że skandowane hasła są faszystowskie, czy nacjonalistyczne, ale czy oni zapomnieli o losach Polski przez lata zaborów, okupacji, czy zapomnieli jak Naród Polski był traktowany? Dlaczego bronią ludzi, którzy nie mieli sumienia, bestialsko zabijając Polaków? Czy zapomnieli, że to dzięki BOHATEROM OJCZYZNY odzyskaliśmy Niepodległość, czy zapomnieli, że Wielka Niepodległa Polska może powstać w wyniku zjednoczenia?

Wiecie? Najbardziej wzruszający moment Marszu to odśpiewanie Hymnu Polskiego przez tysiące Obywateli. Na widok uniesionych flag, odpalonych rac łezka w oku się zakręciła. Przeżycie niesamowite, niezapomniane chwile spędzone w towarzystwie ukochanego. I tak naprawdę gdybym miała wybierać między wyjazdem do Warszawy i świętowanie 11 listopada, wraz z innymi patriotami uczestniczącymi w Marszu, a wyspanie się i spędzenie czasu oglądając telewizję, zawsze wybirę tą pierwszą opcję, nawet jeżeli wiąże się to z wczesnym wstawaniem. Ale jestem dumna, że jestem Polką, jestem dumna, że takie wydarzenie jest organizowane i jestem szczęśliwa, że mogłam wziąć w Nim udział.

CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM
CZOŁEM WIELKIEJ POLSCE!!!!!!
7 komentarzy:

 1. Ja jestem dumna z tego że żyje w Polsce jednak przykro mi gdy ludzie stojący tak wysoko psują to co nasi przodkowie zdobyli swoją krwią

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja również nie rozumiem czemu media tak kłamią odnośnie tego marszu. Sama na nim nie byłam ale mój chłopak był 3 raz i ma takie same spostrzeżenia jak Ty. Liczę, że kiedyś się to zmieni :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też mam nadzieję, że to się zmieni. Niestety media skutecznie manipulują ludźmi, kłamią, oszukują, a z uczestników robią faszystów.

   Usuń
 3. To musi być naprawdę piękne tylu ludzi zjednoczonych w marszu razem. Osobiście nigdy nie byłam i żałuję, ale to jednak kawał drogi dla mnie. Mam nadzieję jednak, że kiedyś mi się uda by to zobaczyć. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hymn śpiewamy przez tysiące osób sprawia że miałam ciarki na plecach i łzy w oczach <3 trzymam kciuki żeby ci się udało <3

   Usuń
 4. Myślę, że to nie do końca kwestia manipulacji tylko odnóg marszu. Każdy widzi to, w czym uczestniczył. Co roku oglądam w TV relacje z marszu, widzę także te fragmenty, które pokazują burdy i rozróby, ale co gorsza w centrum Stolicy są później ślady po tej fali, która przeszła i zostawiła zniszczenia.
  Mnie zbulwersowała wzmianka o tym, że młodzi uczestnicy marszu, po jego zakończeniu obsikali fasadę Muzeum Narodowego. Pięknie! Obywatelsko! Żenująco :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Brałam udział dwa razy i to co pokazywali w telewizji to kłamstwo. Marsze spokojne, ludzie zjednoczeni. Piękne. Odkąd PiS jest u władzy nie ma prawie policji i ludzie nie czują się osaczeni.

   Usuń