czwartek, 21 września 2017

[47] "Gra miłości" - Huntley Fitzpatrick

Autor: Huntley Fitzpatrick
Tłumaczenie: Katarzyna Krawczyk
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Rok wydania: 2017
Liczba stron: 464
Ocena: 8/10


Opis z okładki: Tim Mason jest chłopakiem, który najprawdopodobniej znajdzie po omacku barek z alkoholem, w przyszłości będzie potrzebował przeszczepu wątroby, wjedzie samochodem do domu…

Alice Garrett była dziewczyną, która przede wszystkim na pewno nie umówi się z przyjacielem młodszego brata, wlokącym za sobą spory ciężar przeszłości...

Dla Tima zakochanie się w Alice nie byłoby mądrym wyborem. Dla Alice nie ma nic bardziej przerażającego od zakochania się w Timie. Jednak Tim nigdy nie wybierał mądrze, zaś Alice zaczyna się zastanawiać, czy „mądry” wybór jest zawsze tym najwłaściwszym. Kiedy tych dwoje natknie się na siebie, wpadną po uszy…

Sięgając po książkę "Gra miłości" autorstwa Huntley Fitzpatrick byłam przekonana, że będzie to świetna powieść. Jednak takiego zaskoczenia się nie spodziewałam. "Gra miłości" to powieść nie tylko ciekawa, wciągająca, ale przede wszystkim bardzo wartościowa i pouczająca.

"Gra miłości" to powieść opowiadająca historię dwojga młodych bohaterów Alice i Tima, którym nie dane jest życie typowych nastolatków. Oboje musieli bardzo szybko dorosnąć. Alice to urocza, młoda, odpowiedzialna dziewczyna, która musi zajmować się swoim rodzeństwem przez co nie ma prawie w ogóle czasu dla samej siebie. Alice została zmuszona do tego przez los, gdyż jej tata uległ poważnemu wypadkowi, a jej mama zajmuje się mężem i to właśnie na dziewczynę spadł obowiązek opieki nad młodszym rodzeństwem.
Tim to druga główna postać powieści. Na początku poznajemy go jako młodego chłopaka zmagającego się z bardzo poważnym problemem alkoholowym, ale to nie wszystko. Tim musi sprostać bardzo ważnemu wyzwaniu. Otóż chłopak dowiaduje się, że jest ojcem, a co za tym idzie? Musi dorosnąć i zaopiekować się swoim synem. Czy Tim'owi uda się szybko dojrzeć i sprostać roli ojca w tak młodym wieku?

Alice i Tima połączy niełatwe uczucie. Jednak, czy młodym uda się sprostać wszystkim wyzwaniom i pokonać wszystkie przeciwności losu? Czy będą oni szczęśliwi?

"Gra miłości" wciąga czytelnika już od pierwszych stron. Powieść ta to nie jest typowy romans dla młodzieży. Autorka książki Huntley Fitzpatrick porusza w niej bardzo ważne tematy. Między innymi problem alkoholizmu i ojcostwa. Powieść, która z pozoru mogłaby się wydawać kolejną tandetną historią o nastoletniej, skomplikowanej miłości, okazuję się, że jest powieścią, która jest na tyle dojrzała, że po przeczytaniu jej czytelnik, a szczególnie ci czytelnicy należący do młodego pokolenia ma doskonały obraz do czego mogą doprowadzić złe i często niekontrolowane decyzje podejmowane pod wpływem emocji, bądź też alkoholu.
Fabuła powieści niesamowicie wciąga, nie pozwala pozostawić książki nawet na chwilę, zapewnia czytelnikowi nieprzespaną noc. Bohaterowi powieści są wykreowani prawie idealnie. Tim, to typowy nastolatek, który ma w głowie imprezowanie, alkohol i znajomych. Niestety taki tryb życia Tima nie doprowadza do niczego dobrego. Może się początkowo wydawać, że z charakteru jest on wredny, wulgarny, jednak autorka wykreowała go jako miłego chłopaka. Alice natomiast została wykreowana nie jako typowa nastolatka, lecz nastolatka mająca na głowie problemy dotyczące dorosłego człowieka. Musi zajmować się młodszym rodzeństwem, rachunkami, czy też prowadzenie sklepu. Nie ma ona czasu na imprezy, a nawet rzadko kiedy ma czas na spotkanie z przyjaciółmi. Na Alice nagle spada bardzo wiele poważnych obowiązków. Jednak ona się nie poddaje i jest bardzo silną bohaterką, może być dla nie jednej dziewczyny autorytetem. Jak widzicie główni bohaterowie są zupełnie od siebie różni, jednak to co ich połączy jest silniejsze niż się wydaje, bo jak to mówią "przeciwieństwa się przyciągają".

Polecam tę książkę szczególnie młodemu pokoleniu, które uważa, że w wieku szesnastu lat jest się już dorosłym. Jednak kochani dorosłość, znaczy też odpowiedzialność, gdyż kiedy osiągnięcie już ten wymarzony wiek pełnoletności będziecie sami musieli ponosić odpowiedzialność za wasze czyny. Nie chcę tutaj nikogo obrazić jednak, gdy poznacie losy bohaterów zobaczycie, że bycie dorosłym nie jest wcale miłe i przyjemne. Niestety czasami dorosłość potrafi nas bardzo rozczarować.Za możliwość przeczytania książki dziękuję portalowi sztukater.pl

6 komentarzy:

 1. Ten wiek już dawno za mną, ale ciekawi mnie książka, więc i tak się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę, że przeczytam tę powieść, bo niedawno skończyłam inną książkę autorki - "Moje życie obok" - i rzeczywiście autorka ma dar do pisania ciekawych, ale wartościowych i pouczających powieści :)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Chyba już za stara będę na tę książkę, ale może kiedyś się zdecyduję :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wydaje się być dobra pozycją

  OdpowiedzUsuń
 5. Niedawno czytałam "Moje życie obok" i bardzo mi się podobała :) Czas sięgnąć po tę część :)

  goszaczyta.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Książka, która zmusza do myślenia

  OdpowiedzUsuń